ניקוי שטיחים בתל אביב עם אביב המנקה, ניקוי שטיחים במרכז

שיקום שטיחים

שיקום שטיחים שעברו הצפות

אתם מתבוננים על הסלון שלכם, ומנסים לעכל את הנזק הנגרם עקב ההצפה. הרהיטים נרטבו בחלקם התחתון, אך הנזק לא נראה משמעותי. למרבה המזל, מכשירי החשמל לא נפגעו. אלא שאז אתם מתבוננים מטה, ומבינים שאתם ניצבים בבעיה גדולה: השטיח שלכם ספוג מים כולו, ואתם חוששים לגורלו. מה ניתן לעשות על מנת להשיב את השטיח למצבו המקורי? הכי טוב זה מלכתחילה לפנות לחברה שעוסקת בשאיבת הצפות בכדי למזער את הנזק, אך אם הנזק כבר נגרם צריך לחשוב כיצד לשקם את השטיח.

הנזקים המרובים של המים

בעת הצפה, מיותר אולי לציין, השטיח הוא שיספוג את מירב המים. כתוצאה, לא קשה להבין מדוע הצפות עלולות להיות הרסניות עבור שטיחים מכל סוג: ראשית, המים ייספגו להם בתוך סיבי השטיח, ויעוותו את צורתם לחלוטין. היבט משלים של התופעה, חמור לא פחות, הוא גלישת צבע בין הסיבים, מה שמשנה את המראה החזותי של השטיח בעשרות מונים.

שטיח לאחר הצפה מאבד את המגע הנעים שחייב לאפיין אותו, ולא פעם אף נידף ממנו ריח רע ביותר. כל אלה היו עלולים לעורר אצל כל משפחה המחזיקה שטיח שכזה מחשבות על השלכתו לפח האשפה, בצער רב, אלמלא היה בנמצא פתרון יעיל ביותר. קוראים לו שיקום שטיחים.

כך ניתן להציל את המצב

שיקום שטיחים הוא מלאכה מורכבת לכל הדעות, שחייבת להתבצע על ידי גורמים המעורים בתחום עד לרמת היסוד. מלאכה זו, הגם ששונה במקצת בכל אחד מהמקרים בהתאם לסוג השטיח ולמימדי הנזק, מבוססת לרוב על מספר שלבים עיקריים: ראשית, תתבצע שאיפה של המים העודפים, באמצעות מכונות ייעודיות, ומתוך מטרה שלא להביא להתכווצות יתרה של השטיח.

לאחר שאיבת המים, מתחילים השלבים שיגדירו האם השטיח יוכל לחזור למצב המקורי שלו: יהיו אלה השלבים של שחזור גווני השטיח, כמו גם שיקום הטקסטורה שנדרש במצבים של עיוות. את תמונת השיקום משלימות פעולות שתכליתן ניקוי השטיח וחיטוי שלו, וזאת במטרה שהמרקם של השטיח יישמר, ושהוא יחזיק מעמד, שוב, תקופה ארוכה.

אז איך מתחילים

לאחר שהשטיח שלכם נפגע בצורה משמעותית, הן עקב הצפה והן בכל מצב אחר, חשוב מאד שלא לקחת סיכונים: הפניה לחברה מקצועית הפועלת בתחום של שיקום שטיחים חייבת להיעשות באופן מיידי. יש לא מעט חברות שפועלות בתחום זה בישראל, כך שהאתגר המשמעותי הוא למצוא את החברה המתאימה ביותר למשימה הספציפית.

חשוב להסתכל על הניסיון של החברה האמורה, ולוודא כי היא מחזיקה ברישיון מטעם משרד התמ"ת לניקיון שטיחים. יש לברר באמצעות אילו חומרים ייעשה השיקום, מהו משכו, וכמובן – מהם הסיכויים העומדים להשבתו של השטיח.

התקשרו עכשיו