ניקוי שטיחים בתל אביב עם אביב המנקה, ניקוי שטיחים במרכז

נטרול ריח רע בשטיחים -הוצאת ריח משטיח

מגוון פתרונות לנטרול של ריחות רעים  ולהוצאת ריח משטיחים ומניעת ריחות עתידיים

שטיח הוא מטבעו רכיב שעלול למשוך ריחות רעים, בשל העובדה שרוב השימוש בו נעשה באמצעות רגליים ונעליים המגיעות מהחוץ. החומרים שמהם עשוי השטיח משפיעים גם הם על מידת הסבילות שלו לריחות, אבל שימוש יומיומי בשטיח חושף אותו לכתמים, לטפטופים ולכן לספיחת ריחות.

קיימים כמה פתרונות לנטרול ריחות רעים משטיחים, חלקם פתרונות תעשייתיים המשתמשים בחומרי ניקוי המשווקים כמנטרלי ריחות, כדיאודורנטים או פתרונות ניקוי מיוחדים דוגמת קצף לשטיחים, אבל חומרים אלו אינם ידידותיים לסביבה פעמים רבות, ועלולים להיות חריפים לשימוש לעור הידיים ולמערכת הנשימה. בד בבד קיימים פתרונות "טבעיים" יותר, יש שיגידו "תרופות סבתא" או "פתרונות קסם" שפשוט מוכיחים את עצמם.

שלושת הפתרונות של אביב המנקה לנטרול והצעה של ריחות רעים משטיחים

ניקוי חדרי המתנהפתרון מספר 1
ראשית, ישנם שטיחים שאסור להרטיב כלל, כמו שטיח פרסי. הדרך היחידה, כנראה, לאוורר או לנטרל ריחות משטיח כזה היא לתלות אותו בחוץ, בשמש, לאוורור, בצד ההפוך שלו תוך הימנעות מחשיפה מלאה של הצד העליון לשמש. אך אם מדובר בשטיח מסוג אחר, ניתן לנסות את הפתרון הבא: לערבב יחד כוס מים רותחים, כוס אבקת אפייה וכוס חומץ, לשפוך על השטיח ולשפשף. לתלות לייבוש בשמש (שוב, עם הצד ההפוך כלפי השמש) ולסיים בשאיבה בשואב אבק אחרי הייבוש.

פתרון מספר 2
פתרון נוסף הוא להתחיל בניקיון השטיח באמצעות שואב אבק, לאחר מכן לפזר עליו בנדיבות סודה לשתייה ולהשאיר את החומר על השטיח במשך כמה שעות. סודה לשתייה מנטרלת וסופחת אליה ריחות ולא מנסה לכסות עליהם. שימו לב שיתכן והריח הרע יתפשט בחדר לפני שיתנדף, כך שכדאי להיעזר בסבלנות – ככל שהסודה לשתייה נותרת ליותר זמן, היא יעילה יותר. לאחר כמה שעות שאבו שוב את השטיח, שיהיה מנוטרל מריחות ללא שימוש בכימיקלים מזיקים.

ניקוי שטיחים עבודת ידפתרון מספר 3
הפתרון השלישי מתחיל בדומה לפתרון השני עם פיזור של סודה לשתייה על השטיח והמתנה במשך לילה ואפילו יותר. לאחר שאיבת השטיח יש לרסס חומץ לבן על השטיח או להספיג אותו עם בד רך במקומות שבהם עדיין נותר ריח רע. יש להשאיר את החומץ במשך כ-15 דקות, ואז לנגב אותו בפיסת בד. את המקומות שבהם נמרח החומץ יש לנקות באמצעות מים נקיים ולהוציא לאוויר לצורך ייבוש.
במקרה קיצוני במיוחד ניתן להשתמש במי חמצן, אבל רק לאחר שווידאתם בפינה נסתרת שמי החמצן אינם פוגמים בצבעי השטיח. כמו כן, ישנם שטיחים שאפשר פשוט לכבס, ואם יש צורך ניתן להוסיף כוס חומץ למכונת הכביסה, מה שעוזר לנטרל את הריחות הרעים.
שימו לב שייתכן שבמלחמה מול ריח חריף במיוחד, יהיה צורך בשימוש בפתרון המוצע יותר מפעם אחת. אם מצאתם פתרון שעובד לכם ולשטיח שלכם, תוכלו להשתמש בו גם בפעמים הבאות, כי מדובר במלחמה מתמשכת, ושטיח שממשיכים להשתמש בו עלול להמשיך ולספוג ריחות.

מאמר נוסף על ניקוי ריפודי ספות

התקשרו עכשיו