ניקוי שטיחים בתל אביב עם אביב המנקה, ניקוי שטיחים במרכז

שטיח באריגת יד לעומת שטיח ארוג במכונה

כמעט בכל בית יש שטיח. מבחינה שימושית ועיצובית הוא אחד הפריטים הבסיסיים. זוהי אינה המצאה חדשה, כמובן, שעה שיש עדויות לאריגת שטיחים כבר מאות רבות לפני הספירה. ועדיין, שטיחים מצליחים לשפר את הפופולאריות שלהם, משלבים בין אסתטיקה ופרקטיקה ולוקחים על עצמם תפקידים מגוונים, דוגמת בידוד חום או בידוד מרעשים. אלא שעל רקע מגוון השטיחים העצום המוצע כיום, בחירת שטיח אינה משימה פשוטה כלל וכלל.

אופן האריגה של השטיח

שטיח הוא פועל יוצא של עבודת מלאכה, ויש שיאמרו אף יצירת אומנות לכל דבר ועניין. עם התפתחות הטכנולוגיה, גברה הפופולאריות של שטיחים הארוגים באמצעות מכונת אריגה (מכונת שתי וערב). בכוחה של המכונה להפוך את הליך הייצור לפשוט פי כמה, ולהביא לכך שהתוצר הסופי יהיה איכותי עוד יותר. שטיחים ארוגים במכונה מאפשרים גמישות בעיצוב, מה שמביא לכך שהם יהיו מאופיינים, לא פעם, בייחודיות מרשימה.

מן העבר השני של המשוואה, עומדת האפשרות לבחור שטיח הארוג בעבודת יד. ייצור שטיח מהסוג הזה יהיה מעט מורכב יותר, ויצריך ידיים מיומנות במיוחד – הדבר עלול להביא לכך שהמחיר יהיה גבוה יותר מאשר שטיח המיוצר באמצעות מכונה. מנגד, כאן אפשר למצוא שטיחים נוסטלגיים, או אפילו קלאסיים, וכן לקבל שטיח המיוצר בהזמנה אישית.

התקשרו עכשיו