ניקוי שטיחים בתל אביב עם אביב המנקה, ניקוי שטיחים במרכז

להחזיר עטרה ליושנה – איך לנקות ספה מלוכלכת

איך לנקות ספה מלוכלכת

אז החלטתם לקנות סלון חדש. עשיתם סקר שוק, הלכתם למספר רב של חנויות לעיצוב בית, השוואתם מחירים ובסוף החלטתם על הספה שרציתם.
לאחר כשבועיים הספה הגיעה והיא בדיוק כל מה שרציתם! רק מה, שמתם לב שהיא נוטה להתלכלך בקלות וכל היופי שלה הולך ודוהה מהר מאד.
נשאלת השאלה, כיצד מחזירים עטרה ליושנה ואיך מנקים ספה מלוכלכת?

הנה מספר טיפים שיכולים לעזור לכם בתהליך:

ניקוי כתמים נקודתיים

כתמים קטנים אשר מלכלכים את הספה משתייכים ל-2 קטגוריות:

  1. כתמי מים אשר יכולים להיגרם משתייה אשר נשפכה על הספה כתוצאה מכוס קפה שנשפך, כוס תה או כל מיץ מכל סוג שהוא שעשה את דרכו לסיבי הספה ולכלך אותה.
    כדי להסיר כתמים מסוג זה עליכם לשטוף את הספה עם סבון ומים,לשפשף בעדינות ולחכות שהספה תתייבש ואז לראות אם הכתם אכן נעלם.
    באם לא, יש לחזור על התהליך בשנית לפני שפונים לחומרים יותר חזקים.

 

  1.  כתמי שמן, כתמים אלו יכולים להיגרם מכל אוכל שמנוני אשר נשפך בטעות על הספה וגרם ללכלוכה.

במקרים אלו,שהכתם עצמו יותר עיקש ויש בעיה להוציא אותה רק עם סבון ומים,  יש לקחת חצי כוס חומץ לערבב אותו עם ליטר מים ולהספיג את החומר בכתם. יש לבדוק את הפעולה של החומץ במקום נסתר מהעין על הספה כך שאם ייגרם איזשהו נזק או כתם אחר רק מהשימוש בו, דבר זה לא ישפיע על נראות הספהלאחר שבדקתם כי החומר אכן בסדר, יש לקחת מברשת בעלת סיבים עדינים, ולשפשף בעדינות את הכתם אשר ספוג בחומר עד שהוא יוצאיש לחכות לייבוש המקטע בספה ולוודא כי הכתם אכן הוסר ממנה.

באם החלטתם להשתמש בחומרי ניקוי אחרים ומקצועיים יותר יש לוודא כי החומר שקניתם אכן מיועד לשימוש ספת עור או ספה מבד, לשים לב כי הנוזל או לחלופין הקצף שקניתם לא מוחדר לסיבי הספה אלא יוצא החוצהלאחר ניקוי הכתמים ניתן לעבור על המקטע הרטוב בעזרת מייבש שיער בטמפרטורה נמוכה על מנת שלא לגרום נזק לסיבי הספה מהחום העלול לצאת ממנו.

התקשרו עכשיו