ניקוי שטיחים בתל אביב עם אביב המנקה, ניקוי שטיחים במרכז

ליטוש שיש ואבן טבעית

המטרה של ליטוש היא לחדש את אריחי השיש או האבן הטבעית, ליצור מראה אחיד ומרשים, ולשמור על עמידות חומרי הגלם לאורך זמן. חשוב לבצע ליטוש שיש ואבן טבעית עם חברה מקצועית, משום שרק כך ניתן להבטיח שימוש במכשור מתקדם, צוות עובדים מנוסה ומיומן, ובעיקר שירות אדיב.

המחירים של שירותי ליטוש שיש ואבן טבעית אינם גבוהים, ונחשבים משתלמים משום שהם מעלים את ערך הנכס. בין אם מדובר על ליטוש של שיש יקר בבית מגורים או ליטוש אבן טבעית במשרד, יש צורך בשילוב בין אמצעים טכנולוגיים מתקדמים לידע וניסיון על מנת להשיג את המטרה.

אתר המספק שירות זה –  אבני מדרך לריצוף חוץ ולריצוף הגן  – ליחצו כאן

איך מלטשים אריחי שיש בלי לפגוע בהם?

אריחי שיש יקרים דורשים מלאכת ליטוש יסודית. כל סוגי השיש נשחקים עם הזמן, ובעזרת ליטוש איכותי ניתן להשיב להם את המראה המקורי. מבחינה דקורטיבית, הליטוש הוא האופציה הטובה ביותר לרענון וחידוש השיש אחת לתקופה מסוימת. הליטוש של שיש הוא תהליך ניקוי ייחודי בו השיש לא רק עובר הברקה עדינה, אלא גם מקבל מראה אחיד והגנה מפני פגיעות עתידיות.

ליטוש מקצועי של שיש מתבצע באמצעות מספר שלבים:

1. פתיחת המרווחים לצורך שאיבת האבק והלכלוך
2. אטימת החריצים באמצעות דבק שיש בצבע התואם את המשטח
3. יישור וליטוש של משטח השיש עם מכונה מיוחדת המעניקה מרקם אחיד
4. מריחת סילר – חומר מונע ספיגה המגן על השיש מפני חדירת נוזלים

כל מה שצריך לדעת על ליטוש של אבן טבעית או אריחי שיש

כמו במקרה של ליטוש שיש, גם ליטוש של אריחי אבן טבעית דורש לא מעט יכולות וניסיון. משטחי אבן נחשבים לעמידים ביותר, אך עם הזמן הם נשחקים. בעת ליטוש האבן הטבעית יש להקפיד על סביבה נקייה מאבק או פגיעה בציוד וברהיטים. המטרה של ליטוש האבן היא לספק גימור איכותי לאחר שהמשטח ניזוק משריטות, סדקים וכדומה. בעזרת ליטוש ניתן לטפל בפגמים הנוצרים במהלך ההתקנה של המשטח.

מבחינת דרכי הפעולה, ליטוש אבן טבעית מחייב שימוש במכונות מתקדמות, אשר יוכלו להתמודד עם התכונות הייחודיות והחזקות של האבן. מכונות אלו מופעלות על ידי צוות עובדים המכירים את סוגי האבנים, ופועל על פי דרישות הלקוח ותנאי הסביבה. לאחר השלמה של הליטוש או ההברקה עם המכונה יש לצפות את המשטח בסילר, וכך להגן עליו מכתמים. דרגות הליטוש צריכות להתאים לטקסטורה ולברק של האבן, אך עליהן להימדד גם על פי צרכים המוגדרים מראש. לקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים נהנים כיום משיטות מתקדמות עבור ליטוש שיש ואבן טבעית. חשוב להכיר את אפשרויות הליטוש החדשות, ולא להפקיד את המשימה בידיים של חובבנים. למרות ואולי דווקא בשל העמידות של השיש והאבן, ליטוש מחייב תשומת לב מלאה, ציוד איכותי והקפדה על תהליכי עבודה נכונים ובטוחים.

מאמר מרתק על התחדשות עירונית בישראל

התקשרו עכשיו