ניקוי שטיחים בתל אביב עם אביב המנקה, ניקוי שטיחים במרכז

עיצוב בית בפרקט ואבן עיצוב אמבט באבן טבעית

עיצוב הבית והאמבטיה בעזרת פרקט וריצוף אבן

חלק 1:  כיצד לבחור פרקט מתאים לביתך?

כיום ניתן למצוא פרקטים במגוון צבעים, סגנונות, טקסטורות ודוגמאות המתאימם לעיצוב פנים הבית ולחוץ. חשוב לבצע, טרם בחירת הפרקט ועיצובו, הכנה מקדימה לפרקט שיתאים ביותר למטרתינו ולתקציב שלנו.
תמיד שימו לב וחיזרו למטרה העיקרית באשר החלטתם על עיצוב פרקט ולאילו צרכים. כמובן, ההחלטה על הסכום בו הינכם מוכנים להשקיע על פרקט יכולה בקלות לצמצם פרקטים יקרים יותר או זולים ביותר וכך תוכלו לנווט ביתר קלות בין המבחר הגדול של הפרקטים המוצעים בשוק.
גם לגבי מטרת הפרקט- בין אם מדובר בחדר ילדים, חדר אורחים, סלון או אפילו גינה- בהחלט יכול לצמצם אפשרויות ולהתרכז באילו המתאימים לכם.

לרוב ניתן גם להתייעץ עם בוגרי לימודי עיצוב פנים או אדריכלות פנים המתמחים במציאת פתרונות איכותיים ועיצוביים לחללים ובהחלט יוכלו לסייע לכם לא רק בהתאמת הפרקט לביתכם אלא גם בהתאמת הפרקט לאביזרים וריהוט.

מדדו את השטח המיועד לפרקט בצורה מדויקת ביותר! אם אינכם מרגישים כי תוכלו לבצע את המדידה בצורה מדויקת מאוד- תוכלו להיעזר באיש מקצוע. בצורה זו תוכלו לחשב את עלויות הפרקט החדש שלכם מול הספק שלכם ולעמוד בתקציב שהקצבתם לעצמכם.

וודאו כי הינכם מקבלים מספק הפרקטים שבחרתם אחריות על המוצר אותו רכשתם, שירות, והוראות שימור הפרקט לזמן ארוך. שימו לב כי תחזוקת הפרקט אף היא חשובה מאוד ולא מתאימה לכל אדם. במידה ומדובר בחדר ילדים לדוגמא, הנוטה להתלכלך ולהתקשקש רבות על ידי ילדיכם- רצוי מאוד לבחור בפרקט שניתן לניקוי בקלות ואינו דורש הוראות תחזוקה רבות, או פרקט חוץ הצריך להיות עמיד בפני מזג אויר קשה וסוער וכן גם מזג אויר שרבי המותאם לימי הקיץ החמים בישראל.

חלק 2: כל הדברים שחשוב לדעת לעיצוב האמבטיה שלכם

החלטתם לשפץ את האמבטיה ולרענן את הפריטים בה? מצוין! קבלו 4 טיפים לעיצוב חדרי אמבטיות ללא צורך במעצב פנים.

1. צבעים

הצבעים השולטים באמבטיה הם אלו שיעשו את ההבדל. שינוי צבעי חדר הרחצה הם הדרך הפשוטה ולעיתים גם הזולה לשדרוג ורענון. החליטו מראש על סגנון הצבעים אותו אתם מעדיפים בחדר האמבטיה שלכם.
בחירה של צבעים בגוונים בהירים תיצור אווירה של ניקיון ורוגע. לאלו מבינכם שחדר האמבטיה אינו גדול, הצבעים הבהירים יעשו עבודה טובה למתן תחושה של גודל ורוחב לחדר.
לבעלי חדר רחצה גדול אשר מעדיפים מראה אפלולי, רומנטי וקצת בסגנון ספא, הצבעים בגוונים הכהים הם אלו שיוכלו לתת לכם את התחושה הזאת.
בחירת צבעים נכונים ומתאימים לתנאי חדר הרחצה ייתנו לכם להרגיש תחושת נינוחות ושלווה ברגעים הפרטיים והאינטימיים בחלל זה.

2. כלים סניטריים

לאחר שבחרתם את הצבעים של חדר האמבטיה, זה הזמן לשדרוג המראה בעזרת כלים סניטריים. רוב הכלים הללו יהיו מונחים ליד או על גבי שיש לאמבטיה . ולכן חשוב שבחירת צבעי וצורת הכלים תתאים לשיש לאמבט אותו בחרתם. לדוגמא: אם השיש אינו אחיד בצבעו, יש לבחור כלים סניטריים שאינם צבעוניים, בעלי גוון אחד.
בעבר רוב הכלים הסניטריים היו בצבע לבן, כיום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של צבעים וצורות המתאימים לסגנונות שונים של חדרי רחצה. ניתן למצוא מבחר של כלים סניטריים במחירים הוגנים וללא צורך לפשוט רגל.

3. אחסון

חדר האמבטיה הוא מקום אשר מחייב ארגון של מקומות אחסון רבים ככל שאפשר.
אנו תמיד נעדיף כמה שיותר מקומות אחסון תלויים בחדר זה, זאת בשל העובדה שכל שטח הרצפה יהיה נגיש לניקיון. יש להשתדל כי מקומות האחסון יהיו כחלק אינטגראלי מתוך חדר הרחצה ולא יבלטו לעין (ארונות תחת הכיור או כחלק ממשטח האמבטיה וכדומה).

4. תאורה באמבטיה

התאורה הפופולארית ביותר בחדרי הרחצה היא תאורה מסוג LED. חשוב לדאוג כי התאורה בחדר הרחצה תהיה אטומה מאוד בפני חדירת מים. האור בחדר הרחצה צריך ליצור אווירה חמימה ונעימה ולתת תחושת נינוחות. לגבי כמות האור בחדר הרחצה, הנושא תלוי בתחושת המשתמשים בחדר. חלקינו יעדיפו חדר אמבטיה מלא באור ואחרים יעדיפו תאורה חלקית ולא חזקה זאת כדי לחזק את תחושת הרוגע שישרור בחדר.
תאורת אמבטיה יכולה להשפיע רבות על עיצוב ושדרוג חדר הרחצה, ולכן לפני קניית התאורה חשבו איזה אווירה אתם מעוניינים ליצור בחדר.

חשוב לזכור
לפני שיפוץ או שדרוג חדר אמבטיה חשבו בדיוק איזה מראה אתם מעוניינים לקבל, נסו להיות אנשי הום סטיילינג לעצמכם ואז ערכו סקר שוק בנוגע לפריטים אותם החלטתם לשנות. יכולים להיות הבדלים גדולים מאוד במחירים לאותם מוצרים. כמו כן, כאשר יש לכם תקציב מוגבל עליכם יהיה להחליט על איזה פריטים תוכלו להתגמש באיכות (ואז המחיר נמוך יותר) ועל איזה חלקים האיכות חייבת להיות טובה ביותר. המלצתנו היא להתגמש רק בפריטים שאינם מחייבים, כמו לדוגמא כלים סניטריים אשר רובם אינם מקובעים באופן קבוע והם ניתנים להחלפה בתדירות גבוהה יותר מאשר ריצוף או שיש לאמבטיה.

התקשרו עכשיו